U petak (27. juna 2015. godine je grupa od 70 planinara krenula put Rile i vrha Musale koji predstavlja najvišu visinsku tačku na Balkanskom poluostrvu. Ovo je već drugi put da planinari iz PD „Oštra Čuka“ uspešno osvajaju vrh Rile. Na akciji su učestvovala 6 planinara iz našeg kluba ali su na akciji učestvovala i četiri planinara iz PK „Železničar“ iz Aleksinca sa kojima smo zajedno prešli celu turu.

Kiša nas je pratila sve vreme do samog podnožja planine (Borovec), odakle smo se žičarom popeli do vrha Jastrebec (oko 2100 mnv). Nakon zajedničkog fotografisanja smo se uputili ka vrhu. Do prve hiže smo imali sunčano vreme gde smo mogli da uživamo u glacijalnim jezerima i dotle se savladavala visinska razlika od oko 60 metara. Nakon prve hiže smo se uputili strmom stazom po granitnim blokovima, sa porastom visine opadali su temperatura i vidljivost. Pristigli smo do poslednje hiže (Ledeno ezero) koja je bila u potpunosti prekrivena oblacima, u toku pešačenja smo prelazili i snežne „krpe“ gde smo posebno morali da obratimo pažnju (klizavo). Poslednji deo uspona (od hiže) do vrha, smo prepešačili letnjom stazom, koja je bila u potpunosti obezbeđena (za razliku od 2013. godine) i već oko 13 časova smo se našli na vrhu Balkana. I ovog puta nismo imali dobru vidljivost ali to na kraju krajeva nije ni bitno, na vrhu je vladalo pravo druženje i fotografisanje. Nakon dobijenog pečata vrha, zalepili smo nalepnicu našeg društva u meteorološkoj stanici na vrhu i uputili se nazad ka hiži. Za vreme silaska se pogoršavala meteo situacija, oblaka je bilo sve više tako da smo na visini od oko 2300 mnv  ušli u kišnu zonu koja nas je pratila sve do hiže Jastrebec. U Borovecu smo bili oko 17 časova gde smo imali priliku da uživamo u bugarskim specijalitetima i osvažavajućem piću. Već oko 19:30 časova smo krenuli za Srbiju. Prilikom povratka smo prošli kroz Sofiju i u mestu Slivnica smo imali kraće zadržavanje. U Sokobanji smo bili oko 3 časa ujutru.

Na vrh